Domy z bali sucha beskidzka/stryszawa

Domy z bali znajdują się w Beskidzie Żywieckim w miejscowości Stryszawa Roztoki. Domy posiadają bezpośredni dostęp do drogi gminnej utrzymywanej przez cały rok, z której uzyskujemy wygodny i szybki dojazd w kierunku Aglomeracji Śląskiej, Krakowa, Suchej Beskidzkiej (miejscowość powiatowa, w której znajdują się banki, szpital, sklepy, kolej, itp. ) 

Domy umiejscowiliśmy pośród gór, lasów, łąk z dala od hałasu na południowym zboczu u podnóża góry Jałowiec, najwyższego szczytu       pasma Jałowickiego (1 111 m .n.p.m)

Drewniane domy usytuowane są na działkach o powierzchni 900 m2. Każdy z czterech domów ma powierzchnię całkowitą 124,9 m2, w tym 19,5 m2 przeszklonego tarasu na parterze (z południowo- zachodnią wystawą) oraz dwa balkony o powierzchni 2 m2 od strony południowej oraz północnej i powierzchnię użytkową 74,1 m2.

Jako że, cenimy wysoką jakość- przy wyborze materiałów dobraliśmy te o najwyższym standardzie stąd pokrycie dachu (w każdym oferowanym standardzie wykończenia) blachodachówką z posypka bitumiczną (tłumi hałas, najbardziej odporna na czynniki atmosferyczne spośród wszystkich klas blachodachówek ),

słupy okienne, drewniane okna (cieplejsze niż np. plastikowe oraz bardziej elastyczne), stalowe rynny antykorozyjne (odporne na złamania czy pęknięcia częste w ziemie gdy spada śnieg lub tworzy się lód), odpowiednia wiedza na temat konstrukcji domów z bali oraz montażu instalacji wewnętrznej aby wyeliminować potencjalne uszkodzenia, które mogą powstać w wyniku pracy drewna litego w zmieniających się skrajnie warunkach klimatycznych (cecha drewna litego) bądź w wyniku przegrzewania domu.

Nowoczesna technologia ocieplenia oparta na materiałach naturalnego pochodzenia.

© All rights reserved

Projekt i Realizacja: